Detroit. Sekcja zwłok Ameryki

24/06/2015
Jak przeprowadzić sekcję zwłok miasta, a przede wszystkim – jak zrobić to dobrze i skutecznie? Z Kają Klimek, publicystką popkulturową, autorką vloga Hashtag Warsztat, rozmawiamy o książce amerykańskiego reportera, wydanej w „amerykańskiej” serii wydawnictwa Czarne. W tej rozmowie koncentrujemy się nie tylko na spektakularnym temacie upadku Detroit, lecz również na konstrukcji samej książki, momentami zachwycającej równie mocno, co budzącej sprzeciw wobec szczególnej pozycji opowiadającego. Kim jest ten, kto dokonuje sekcji zwłok amerykańskiej metropolii? Czy jest bohaterem westernu? Ostatnim sprawiedliwym? Jaki związek ma z tym wszystkim film Jarmuscha Tylko kochankowie przeżyją? Odcinek nie tylko dla fanów popkulturowych skojarzeń. Entuzjaści techno również znajdą w nim interesujące odniesienia.

Inne audycje

fest 93.mp3

Festivaling #93

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net! Jesteś fanem festiwali? Ta audycja jest dla Ciebie!
fest_92.mp3

Festivaling #92

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net!
EA podcast - 4backslash4.wav

E/A podcast # 4 4/4 dj set

Czwarty podcast, nagrany przez Filipa jeszcze przed tegorocznymi wakacjami i występem w Canyon Zen, na Goadupa Festival. 4/4 dopiero co zaczął się pojawiać na krakowskiej scenie, natomiast jego selekcja i umiejętności są warte Waszej uwagi, polecamy tego
08_Books_Not_Dead_-_Franczak_Uleglosc.mp3

Uległość

Jerzy Franczak o Uległości Michela Houellebecqa
102.mp3

Podróż na antypody

Przegląd nowości i podróż do Australii
GRYF.mp3

E/A podcast # 2 Huges dj set

Autorem drugiego podcastu jest Huges, dj związany głównie z krakowską sceną klubową. Najczęściej możecie go usłyszeć w lokalach : Barka lub Szpitalna 1. Warto zaznaczyć że podcasty E/A mają jeden wspólny mianownik- promujemy subtelną i wrażliwą muzykę.
Juhani Pallasma.mp3

OSSA Zakopane 2016 - Juhani Pallasma "Kontekst"

Wykład Juhaniego Pallasmaa, wygłoszony podczas Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, OSSA 2016 w Zakopanem.
kraakdoosokejka.mp3

Kraakdoos

Posłuchajcie jak brzmi prąd!
spajder.mp3

E/A podcast # 3 Spajder Jeruzalem dj set

Autorem trzeciego, długo wyczekiwanego podcastu, jest szanowny przyjaciel z krakowskiego podwórka - Spajder Jeruzalem, twórca krakowskiego cyklu Wyroby Technopodobne. Spajdera możecie usłyszeć najczęściej w lokalach : Barka, Bal, Bomba na Placu .
fest 95.mp3

Festivaling #95

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net! Jesteś fanem festiwali? Ta audycja jest dla Ciebie!