God Hates Poland

01/01/2000
Czy Bóg nienawidzi Polski? W przypadku książki Michała R. Wiśniewskiego nie wystarczy po prostu odpowiedzieć na to pytanie. Dlatego z Maciejem Jakubowiakiem, krytykiem literackim i publicystą portalu dwutygodnik.com rozmawiamy o tym, jaki to Bóg i jaka Polska może być przedmiotem nienawiści. Rozmawiamy także o „biurowej klasie średniej”, pisarskiej empatii, przyszłości, która jest teraźniejszością oraz – jak zwykle, choć trudno nam to przyznać – o miłości.
Czy God hates Poland to książka o upadku Polski? Co łączy Polskę, Japonię i Egipt? Czy koniec świata zdarzył się w 2012 roku? I czy możemy liczyć, że zbawi nas Sailor Moon?

Inne audycje

GRYF.mp3

E/A podcast # 2 Huges dj set

Autorem drugiego podcastu jest Huges, dj związany głównie z krakowską sceną klubową. Najczęściej możecie go usłyszeć w lokalach : Barka lub Szpitalna 1. Warto zaznaczyć że podcasty E/A mają jeden wspólny mianownik- promujemy subtelną i wrażliwą muzykę.
EA podcast - 4backslash4.wav

E/A podcast # 4 4/4 dj set

Czwarty podcast, nagrany przez Filipa jeszcze przed tegorocznymi wakacjami i występem w Canyon Zen, na Goadupa Festival. 4/4 dopiero co zaczął się pojawiać na krakowskiej scenie, natomiast jego selekcja i umiejętności są warte Waszej uwagi, polecamy tego
02_Books_not_dead_Sebald_Momro.mp3

Sebald

W audycji o W.G. Sebaldzie naszym gościem będzie dr Jakub Momro.
spajder.mp3

E/A podcast # 3 Spajder Jeruzalem dj set

Autorem trzeciego, długo wyczekiwanego podcastu, jest szanowny przyjaciel z krakowskiego podwórka - Spajder Jeruzalem, twórca krakowskiego cyklu Wyroby Technopodobne. Spajdera możecie usłyszeć najczęściej w lokalach : Barka, Bal, Bomba na Placu .
fest_91.mp3

Festivaling #91

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net!
03_Books_not_dead_Twardoch_Szmidt.mp3

Drach

O Drachu Szczepana Twardocha rozmawiamy z Olgą Szmidt.
gaworzyny vol 2.mp3

Gaworzyny vol 2 - muzyka w miejscach.

Audycja słowno-muzyczna nagrana przy udziale publiczności w oddolnym centrum inicjatyw twórczych "Twórcownia" w Miechowie. Prezentujemy historie z życia wzięte i muzykę, która im towarzyszyła.
09_Books_Not_Dead_-_Debiutanci_1.mp3

Debiutanci - odcinek specjalny

Nasi goście - Liliana Hermetz, Aleksandra Zielińska i Kuba Wojtaszczyk o swoich literackich debiutach.
04_Books_Not_Dead_Szczerek_Najder.mp3

Siódemka

Siódemka Ziemowita Szczerka w rozmowie z Łukaszem Najderem.
fest 96.mp3

Festivaling #96

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net! Jesteś fanem festiwali? Ta audycja jest dla Ciebie!