Pola Dwurnik & Girl on Canvas

04/09/2013
Pola Dwurnik: "W świecie sztuki jest wiele "nie wolno". Istnieje pewien kodeks, a ja lubię ten kodeks łamać. I będę go łamać."
Pola Dwurnik i Agnieszka Wąsowska opowiadają o uruchomionej przez nie akcji crowdfundingowej, której celem jest zbiórka pieniędzy na publikację albumu zawierającego prace Poli oraz towarzyszące im teksty wielu różnych ludzi: radcy prawnego, grafika, filozofa, seksuologa, pastora, dziennikarza, pisarki czy socjolożki, a wśród nich m.in. Olga Tokarczuk, Maria Anna Potocka, Maria Poprzęcka, Andrzej Depko.
„Girl on Canvas” („Dziewczyna na płótnie”) to książka o malarstwie i jego recepcji, ukazująca drugie, niezależne od artystki życie jej obrazów w głowach i sercach ponad trzydziestu najróżniejszych odbiorców. To książka otwarcie osobista i odważnie intymna, łobuzerska i dziewczyńska.

Audycja

Negatywy Popkultury - Rubieże kultury popularnej - popkultura w świecie przepływów (między kontrkulturą, zabawą, sztuką i technologiami)

Autorzy audycji i kontakt

Anna Morawiec

Inne audycje

02.07.2013_chaos_w_mie_cie.mp3

Dobry chaos w mieście

Miejska akupunktura drobnych inicjatyw, sprzątanie Hongkongu, brudne targowiska i cudny dworzec w Sofii
gaworzyny vol 2.mp3

Gaworzyny vol 2 - muzyka w miejscach.

Audycja słowno-muzyczna nagrana przy udziale publiczności w oddolnym centrum inicjatyw twórczych "Twórcownia" w Miechowie. Prezentujemy historie z życia wzięte i muzykę, która im towarzyszyła.
Off_fina_.mp3

Pamiętniczek Offowy

O najlepszych zespołach tegorocznego OFF Festivalu i trochę o wrestlingu
JAN_AUDYCJA.wav

Przedoffie

O nowej płycie Cock Sparrer i nadchodzącym OFF Festiwalu
fest 93.mp3

Festivaling #93

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net! Jesteś fanem festiwali? Ta audycja jest dla Ciebie!
fest 95.mp3

Festivaling #95

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net! Jesteś fanem festiwali? Ta audycja jest dla Ciebie!
spajder.mp3

E/A podcast # 3 Spajder Jeruzalem dj set

Autorem trzeciego, długo wyczekiwanego podcastu, jest szanowny przyjaciel z krakowskiego podwórka - Spajder Jeruzalem, twórca krakowskiego cyklu Wyroby Technopodobne. Spajdera możecie usłyszeć najczęściej w lokalach : Barka, Bal, Bomba na Placu .
EA podcast - 4backslash4.wav

E/A podcast # 4 4/4 dj set

Czwarty podcast, nagrany przez Filipa jeszcze przed tegorocznymi wakacjami i występem w Canyon Zen, na Goadupa Festival. 4/4 dopiero co zaczął się pojawiać na krakowskiej scenie, natomiast jego selekcja i umiejętności są warte Waszej uwagi, polecamy tego
Juhani Pallasma.mp3

OSSA Zakopane 2016 - Juhani Pallasma "Kontekst"

Wykład Juhaniego Pallasmaa, wygłoszony podczas Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, OSSA 2016 w Zakopanem.
GAWORZYNY VOL 3a.mp3

Gaworzyny vol 3 - nasi ludzie

W tym odcinku dzwonimy po znajomych muzykantach i pytamy co u nich słychać.