Każdy chciałby wsiąść do parowozu miłości ale nie każdy ma tory. Interesujący świat poezji Gangamaty Deptak.

28/07/2013
„Siedziałem u cioci Leonidasa patrząc na bluszcze, które walczyły ze sobą. Przyniosła mi owe ciasteczka z drobinkami zielonej przyprawy, która wyglądała jak małe mróweczki na płaskim kopcu, pachnącym jej grubymi paluchami wymieszanymi z mąką. Chęć moja zamieniła się szybko w spełnione pragnienie, nie czekając sięgnąłem po jedno z nich. Na początku kruchość jego rozbiła się o skałę mojego podniebienia, nie wywołując we mnie nic oprócz dojścia do spotkania kubeczków ze smakiem ciasteczek, ale po chwili światło zmieniło natężenie i biała, zimna do teraz barwa żarówki stała się zgnitozielona i mieniącą się z pomarańczową. Kąciki ust podniosły mi się jak wtedy kiedy patrzyłem po raz pierwszy w jej uda, zaś oczy szkliły się jakbym co dopiero założył soczewki . Nieznana dotąd siła, która była tak nieznana że sobie nawet jej nie przypominałem, nakazała mi zdjąć palto i ukazać cioci moje ciało a następnie wyskoczyć przez okno, podśpiewując: „w stronę słonia różowego gnam, dla ciebie gnam..”

Inne odcinki tej audycji

Inne audycje

fonixazyl17dbGodinheart.mp3

ElektronicznyAzyl E/A podcast # 1 Fonix dj set - Holy Spirit was here

Pierwszy podcast z nowej serii Elektroniczny Azyl, 45 minut głębokiej łagodności od Fonix. Muzyka: Deep/Ambient/Dub
gaworzyny vol 2.mp3

Gaworzyny vol 2 - muzyka w miejscach.

Audycja słowno-muzyczna nagrana przy udziale publiczności w oddolnym centrum inicjatyw twórczych "Twórcownia" w Miechowie. Prezentujemy historie z życia wzięte i muzykę, która im towarzyszyła.
EA podcast - 4backslash4.wav

E/A podcast # 4 4/4 dj set

Czwarty podcast, nagrany przez Filipa jeszcze przed tegorocznymi wakacjami i występem w Canyon Zen, na Goadupa Festival. 4/4 dopiero co zaczął się pojawiać na krakowskiej scenie, natomiast jego selekcja i umiejętności są warte Waszej uwagi, polecamy tego
Juhani Pallasma.mp3

OSSA Zakopane 2016 - Juhani Pallasma "Kontekst"

Wykład Juhaniego Pallasmaa, wygłoszony podczas Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, OSSA 2016 w Zakopanem.
kraakdoosokejka.mp3

Kraakdoos

Posłuchajcie jak brzmi prąd!
katajjaqq.mp3

Katajaqq

Gardłowe śpiewy Inuitów
fest 94.mp3

Festivaling #94

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net! Jesteś fanem festiwali? Ta audycja jest dla Ciebie!
fest_91.mp3

Festivaling #91

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net!
102.mp3

Podróż na antypody

Przegląd nowości i podróż do Australii
fest 96.mp3

Festivaling #96

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net! Jesteś fanem festiwali? Ta audycja jest dla Ciebie!