Antyfigura kłącza – co ma wspólnego Internet z ziemniakiem?

15/07/2014
W pierwszym odcinku audycji Peer2Peer mówię o pojęciu czy anty-pojęciu kłącza, rozpowszechnionym przez filozofów Deleuze'a i Guatarriego. Kłącze (rhizome) jest wskazywane jako model, który wyjątkowo trafnie opisuje skomplikowany system komunikacyjny jakim jest Internet. Co to oznacza dla tej technologii i jej użytkowników, i czy jest w ogóle trafne? Czy obietnica ucieczki-wyzwolenia w kierunku nowych i wolnych przestrzeni czy płaszczyzn, obietnica zawarta w teoretycznym konstrukcie rhizome dotycyz także Internetu, szczególnie w czasach pożerania go przez Facebooka i masowej inwigilacji najsilniejszych rządów?

Inne audycje

EA podcast - 4backslash4.wav

E/A podcast # 4 4/4 dj set

Czwarty podcast, nagrany przez Filipa jeszcze przed tegorocznymi wakacjami i występem w Canyon Zen, na Goadupa Festival. 4/4 dopiero co zaczął się pojawiać na krakowskiej scenie, natomiast jego selekcja i umiejętności są warte Waszej uwagi, polecamy tego
6-bitcoin_.mp3

Kryptowaluta

Czym jest Bitcoin – system rozliczania wirtualnego pieniądza?
10-anonymous.mp3

Anonymous

O zjawisku Anonymous
spajder.mp3

E/A podcast # 3 Spajder Jeruzalem dj set

Autorem trzeciego, długo wyczekiwanego podcastu, jest szanowny przyjaciel z krakowskiego podwórka - Spajder Jeruzalem, twórca krakowskiego cyklu Wyroby Technopodobne. Spajdera możecie usłyszeć najczęściej w lokalach : Barka, Bal, Bomba na Placu .
GRYF.mp3

E/A podcast # 2 Huges dj set

Autorem drugiego podcastu jest Huges, dj związany głównie z krakowską sceną klubową. Najczęściej możecie go usłyszeć w lokalach : Barka lub Szpitalna 1. Warto zaznaczyć że podcasty E/A mają jeden wspólny mianownik- promujemy subtelną i wrażliwą muzykę.
fest 95.mp3

Festivaling #95

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net! Jesteś fanem festiwali? Ta audycja jest dla Ciebie!
fest 93.mp3

Festivaling #93

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net! Jesteś fanem festiwali? Ta audycja jest dla Ciebie!
Off_fina_.mp3

Pamiętniczek Offowy

O najlepszych zespołach tegorocznego OFF Festivalu i trochę o wrestlingu
GAWORZYNY VOL 3a.mp3

Gaworzyny vol 3 - nasi ludzie

W tym odcinku dzwonimy po znajomych muzykantach i pytamy co u nich słychać.
10-jargon-file_.mp3

Blinkenlichts

Odcinek o hakerskim żargonie i nie tylko