Antyfigura kłącza – co ma wspólnego Internet z ziemniakiem?

15/07/2014
W pierwszym odcinku audycji Peer2Peer mówię o pojęciu czy anty-pojęciu kłącza, rozpowszechnionym przez filozofów Deleuze'a i Guatarriego. Kłącze (rhizome) jest wskazywane jako model, który wyjątkowo trafnie opisuje skomplikowany system komunikacyjny jakim jest Internet. Co to oznacza dla tej technologii i jej użytkowników, i czy jest w ogóle trafne? Czy obietnica ucieczki-wyzwolenia w kierunku nowych i wolnych przestrzeni czy płaszczyzn, obietnica zawarta w teoretycznym konstrukcie rhizome dotycyz także Internetu, szczególnie w czasach pożerania go przez Facebooka i masowej inwigilacji najsilniejszych rządów?

Inne audycje

7-stratyfikacja.mp3

Oprogramowanie a teoria typów Deleuze'a i Guattariego

Wyjątkowo bardziej filozoficzny odcinek, Deleuze i Guattari inaczej.
JAN_AUDYCJA.wav

Przedoffie

O nowej płycie Cock Sparrer i nadchodzącym OFF Festiwalu
GRYF.mp3

E/A podcast # 2 Huges dj set

Autorem drugiego podcastu jest Huges, dj związany głównie z krakowską sceną klubową. Najczęściej możecie go usłyszeć w lokalach : Barka lub Szpitalna 1. Warto zaznaczyć że podcasty E/A mają jeden wspólny mianownik- promujemy subtelną i wrażliwą muzykę.
EA podcast - 4backslash4.wav

E/A podcast # 4 4/4 dj set

Czwarty podcast, nagrany przez Filipa jeszcze przed tegorocznymi wakacjami i występem w Canyon Zen, na Goadupa Festival. 4/4 dopiero co zaczął się pojawiać na krakowskiej scenie, natomiast jego selekcja i umiejętności są warte Waszej uwagi, polecamy tego
5-autorytet-final.mp3

Autorytet i autonomia w Internecie

W jaki sposób autorytet w internecie może współistnieć z autonomią?
spajder.mp3

E/A podcast # 3 Spajder Jeruzalem dj set

Autorem trzeciego, długo wyczekiwanego podcastu, jest szanowny przyjaciel z krakowskiego podwórka - Spajder Jeruzalem, twórca krakowskiego cyklu Wyroby Technopodobne. Spajdera możecie usłyszeć najczęściej w lokalach : Barka, Bal, Bomba na Placu .
fonixazyl17dbGodinheart.mp3

ElektronicznyAzyl E/A podcast # 1 Fonix dj set - Holy Spirit was here

Pierwszy podcast z nowej serii Elektroniczny Azyl, 45 minut głębokiej łagodności od Fonix. Muzyka: Deep/Ambient/Dub
fest 93.mp3

Festivaling #93

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net! Jesteś fanem festiwali? Ta audycja jest dla Ciebie!
fest 94.mp3

Festivaling #94

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net! Jesteś fanem festiwali? Ta audycja jest dla Ciebie!
8-os_.mp3

System Operacyjny

O systemach operacyjnych z rodziny Unix