zgrzyty, pętle i skwierczenia

27/07/2014
Jak zrewolucjonizować muzykę na kolejne pół wieku? Jak z orkiestry zrobić zapętlony gramofon, a z gramofonu pełnoprawny instrument? Jak ciąć i zapętlać w nieskończoność. Odpowiedzi u Johna Cage'a, Bernharda Langa, Steve'a Reicha i Iannisa Xenakisa. A ponadto o tym, jak Sinfonietta Cracovia może nie tylko grać, ale i rewelacyjnie wyglądać, czyli rozmowa z Jurkiem Dybałem, świeżo mianowanym dyrektorem krakowskiej orkiestry.

Audycja

Free the Jazz / Historia Muzyki Rozrywkowej - Bez stylistycznych ograniczeń, bez drapania pod bródką. Od free improv po korzenie. Nie byle free i nie byle jazz. HMR - Muzyka dawna i współczesna, czasami w kontrze, częściej w symbiozie. Piosenki dziś wciąż jak przed wiekami.

Autorzy audycji i kontakt

Justyn Skiba + Paweł Szczepanik + Mateusz Kubik

Inne audycje

kraakdoosokejka.mp3

Kraakdoos

Posłuchajcie jak brzmi prąd!
JAN_AUDYCJA.wav

Przedoffie

O nowej płycie Cock Sparrer i nadchodzącym OFF Festiwalu
gaworzyny vol 2.mp3

Gaworzyny vol 2 - muzyka w miejscach.

Audycja słowno-muzyczna nagrana przy udziale publiczności w oddolnym centrum inicjatyw twórczych "Twórcownia" w Miechowie. Prezentujemy historie z życia wzięte i muzykę, która im towarzyszyła.
GRYF.mp3

E/A podcast # 2 Huges dj set

Autorem drugiego podcastu jest Huges, dj związany głównie z krakowską sceną klubową. Najczęściej możecie go usłyszeć w lokalach : Barka lub Szpitalna 1. Warto zaznaczyć że podcasty E/A mają jeden wspólny mianownik- promujemy subtelną i wrażliwą muzykę.
ftj_04_06.mp3

Najbardziej spektakularny powrót roku 2014!

Free The Jazz wraca na radiofonia.net. O Władziu Szpilmanie i owocnych spotkaniach.
102.mp3

Podróż na antypody

Przegląd nowości i podróż do Australii
katajjaqq.mp3

Katajaqq

Gardłowe śpiewy Inuitów
spajder.mp3

E/A podcast # 3 Spajder Jeruzalem dj set

Autorem trzeciego, długo wyczekiwanego podcastu, jest szanowny przyjaciel z krakowskiego podwórka - Spajder Jeruzalem, twórca krakowskiego cyklu Wyroby Technopodobne. Spajdera możecie usłyszeć najczęściej w lokalach : Barka, Bal, Bomba na Placu .
EA podcast - 4backslash4.wav

E/A podcast # 4 4/4 dj set

Czwarty podcast, nagrany przez Filipa jeszcze przed tegorocznymi wakacjami i występem w Canyon Zen, na Goadupa Festival. 4/4 dopiero co zaczął się pojawiać na krakowskiej scenie, natomiast jego selekcja i umiejętności są warte Waszej uwagi, polecamy tego
GAWORZYNY gadafest 2017 podcast1.mp3

Radio Gadafest

Gaworzyny przybliżają line up festiwalu Gadafest 2017