Michał Olszewski

26/06/2016
Michał Olszewski jest laureatem Nagrody im. Kapuścińskiego 2015 w kategorii reportaż literacki za książkę Najlepsze buty na świecie. To reporterski portret Polski B i C ostatniego dziesięciolecia, swego rodzaju lustro transformacji. Olszewski przyjeżdża do uzdrowisk, w których zimą smog nie pozwala oddychać, odwiedza ostatniego mieszkańca wsi przeznaczonej na zbiornik retencyjny, więźniów zakładów karnych we Włodowie i Wronkach, ludzi żyjących obok fabryki azbestu czy kobiety ze schroniska dla ofiar przemocy. Michał Olszewski jest autorem reportaży, opowiadań, recenzji i esejów. Obecnie redaktor naczelny krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”, wcześniej kierownik działu reportażu „Tygodnika Powszechnego”. Autor zbioru opowiadań „Do Amsterdamu”, książek Chwalcie łąki umajone, Low-tech,Zapiski na biletach, Eco-book o eko-Bogu. Spotkanie odbyło się 26 czerwca, godz. 18:00. Prowadzenie: Ewa Stanek Misiąg.

Inne audycje

07 Non-Fiction - Hawranek, Opryszek - Tańczymy już tylko w zaduszki.mp3

Maria Hawranek i Szymon Opryszek

Tańczymy już tylko w zaduszki
GAWORZYNY VOL 3a.mp3

Gaworzyny vol 3 - nasi ludzie

W tym odcinku dzwonimy po znajomych muzykantach i pytamy co u nich słychać.
fest 94.mp3

Festivaling #94

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net! Jesteś fanem festiwali? Ta audycja jest dla Ciebie!
fest 96.mp3

Festivaling #96

Najświeższe zapowiedzi i relacje festiwalowe - w każdy czwartek o 20 premiera podcastu na radiofonia.net! Jesteś fanem festiwali? Ta audycja jest dla Ciebie!
Juhani Pallasma.mp3

OSSA Zakopane 2016 - Juhani Pallasma "Kontekst"

Wykład Juhaniego Pallasmaa, wygłoszony podczas Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, OSSA 2016 w Zakopanem.
04 Non-Fiction - Juliusz Strachota - Relaks Amerykański.mp3

Juliusz Strachota

Relaks Amerykański
spajder.mp3

E/A podcast # 3 Spajder Jeruzalem dj set

Autorem trzeciego, długo wyczekiwanego podcastu, jest szanowny przyjaciel z krakowskiego podwórka - Spajder Jeruzalem, twórca krakowskiego cyklu Wyroby Technopodobne. Spajdera możecie usłyszeć najczęściej w lokalach : Barka, Bal, Bomba na Placu .
EA podcast - 4backslash4.wav

E/A podcast # 4 4/4 dj set

Czwarty podcast, nagrany przez Filipa jeszcze przed tegorocznymi wakacjami i występem w Canyon Zen, na Goadupa Festival. 4/4 dopiero co zaczął się pojawiać na krakowskiej scenie, natomiast jego selekcja i umiejętności są warte Waszej uwagi, polecamy tego
punktualizm radiofonia.mp3

Punktualizm

La musique pointilliste? Non - Ponctuelle!
fonixazyl17dbGodinheart.mp3

ElektronicznyAzyl E/A podcast # 1 Fonix dj set - Holy Spirit was here

Pierwszy podcast z nowej serii Elektroniczny Azyl, 45 minut głębokiej łagodności od Fonix. Muzyka: Deep/Ambient/Dub